Chudnutie, zdravie, krása pomocou vibračnej plošiny

  • Súčastnosť

Súčasný životný štýl, kedy trávime väčšinu dňa v sede alebo v ľahu, nesvedčí našej kostre a svalom. Dlhým sedením alebo ležaním a nedostatkom pohybu naše svaly ochabujú a dochádza k rednutiu kostí. Fyzická kondícia klesá a s tým sa zvyšuje riziko vzniku ochorení pohybového ústrojenstva. Rovnako tak ako telo starne, ubúda energie, sila a výška a celá pohybová funkcia je obmedzovaná. Nedostatok pohybu však nespôsobuje iba problémy pohybovej sústavy. Okrem problémov s chrbticou, bolesťami chrbta, rednutím a krehnutím kostí, ochabovaním svalov a znižovaním ich pružnosti, vznikajú tiež problémy s obehovým systémom, kedy žily strácajú svoju pružnosť a tým pádom dochádza k nedokonalému prekrvovaniu všetkých buniek v organizme.

  • Osteoporóza

Jedným z vážnych ochorení vznikajúcich vplyvom nedostatočného pohybu je osteoporóza čiže rednutie kostí. Pri osteoporóze dochádza k úbytku anorganickej i organickej časti kosti so zmenami jej mikroštruktúre. Zjednodušene povedané, kosti sú viac krehké a sú náchylnejšie k vzniku zlomenín. V kostnej hmote sa vytvárajú póry, dochádza k úbytku vápniku a ďalších minerálov. V kostiach prebieha počas nášho života nepretržitý proces výstavby a odbúravania kostnej hmoty. Za normálnych okolností sú obidve činnosti v rovnováhe. Pri osteoporotickom ochorení však prevláda odbúravanie. Zrednutím mikroštruktúry kostí je viac zaťažovaný ostatný podporný aparát, svaly a väzivo. Sú viac dráždené nervy, a to sa môže prejaviť rôznymi bolesťami, v pokročilom štádiu môže dôjsť ku zrúteniu stavcov chrbtice, ktoré môžu poraniť miechu a ohroziť tým hybnosť končatín. Najčastejším prejavom sú však zlomeniny v krčku stehennej kosti.

  • Obezita, celulitída

Ďalším dôsledkom nedostatku pohybu, ktorý je najrýchlejšie a najviac viditeľný, je ukladanie podkožného tuku a zvyšovanie hmotnosti. Koža stráca svoju pružnosť a vznikajú problémy ako napríklad celulitída. Fyzické problémy potom vedú k problémom psychickým a človek potom stráca svoju psychickú pohodu, cíti sa často unavený a bez nálady.

  • Prečo cvičiť na vibračnej plošine

V dobe, kedy trávime väčšinu času v práci a chýba nám prirodzený pohyb, je možné nedostatok pohybu kompenzovať v najrôznejších posilňovniach, fitness alebo wellness centrách. V súčasnosti je však kladený veľký dôraz na maximálne pohodlie pri všetkom, čo robíme. Preto je snaha čo najviac zjednodušiť a sprístupniť dostatok pohybu. Existuje teda celá rada posilňovacích prístrojov, ktoré si človek môže poriadiť domov. Nemusí teda chodiť do posilňovní, ale stačí niekoľko minút denne v pohodlí svojho domova a zaistí si dobrú fyzickú a psychickú kondíciu. Tieto prístroje sú vhodné pre všetkých, ktorí trpia nedostatkom času a však zároveň im nie je ľahostajné ich zdravie.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie